ישראל B &  Bמה זה B&B?

ההתפתחות של תחום התיירות בארץ ובעולם, והעובדה שהיום אנשים יוצאים לטייל במקומות שונים, כשהם בהרכבים שונים, הובילה להתפתחות של התרבות שנקראת B&B. המשמעות של B & B היא פשוטה למדי. במקום שאדם יבוא ללון בתוך בית מלון או כל מתחם נופש אחר - הוא בעצם מגיע ללון בתוך בית פרטי של אדם, שמציע לו שירותי BnB. אבל למה זה טוב ולמה כל כך הרבה אנשים בוחרים בכך?

dayuse חדרי אירוח לפי שעה

 

אפשרות לחופשה מסוג שונה

האפשרות של B&B יכולה להתאים מאד למטיילים שהם יותר ספונטניים, ורוצים לנוע מהר ממקום למקום. B&B הוא הרבה פחות מחייב מאשר בתי מלון צימרים לפי שעה או מתחמי נופש אחרים, והרבה יותר קל תמיד למצוא B&B שיהיה פנוי, אפילו אם אתם מתכננים טיול ספונטני לעוד 24. מעבר לכך, לרוב תוכלו למצוא בתוך הבית הפרטי, מה שבבתי המלון יגבו מכם כסף נוסף - שירותי כביסה, אינטרנט חופשי, טלוויזיה עם כל הערוצים, וכיו"ב.

 

ומה עם המחיר?

עוד סיבה שבגללה BnB הוא רלוונטי מאד היא המחיר של השירותים הללו. חשוב להבין שבניגוד לקאוצ'סרפינג, B&B איננו בחינם (קאוצ'סרפינג הוא כמו B&B רק שכאמור הוא נעשה בהתנדבות ולא נלקח שום כסף מהאורח). עם זאת, המחיר של B&B עדיין נמוך הרבה יותר בצורה משמעותית מכל אפשרות אחרת של לינה, ומשתווה רק לאכסניות נוער (אלא שבית פרטי תמיד יהיה ברמה גבוהה יותר). לרוב מדובר על כמה עשרות שקלים בלבד.

 

וזה פועל גם בישראל

B&B אמנם החל כשיטה אירופאית בעיקרה, אך כיום הוא קיים בתפוצה גבוהה מאד גם בתוך ישראל. מי שיכולים לעשות שימוש בשירות הם לא רק תיירים מבחוץ. יש לא מעט אנשים שאוהבים לטייל בארץ, ומחפשים מקום לינה. אם גם אתם עומדים לצאת לטייל בצפון, בנגב, בירושלים או בכל אזור אחר - חפשו אנשים שמציעים שירותי B&B בביתם, ותוכלו ליהנות מלינה ברמה גבוהה, במתחם ביתי ונעים, ובמחירי ריצפה ממש.

 

 

זמני נסיעה בתוך הארץ

אם אתם מתכננים לצאת לנופש איכותי בארץ, אחד מהשיקולים המרכזיים שלכם צריך להיות זמן הנסיעה. נסיעה בארץ היא בעיקרון לא עניין מורכב למדי. בשנים האחרונות הכבישים עצמם עברו שיפור מתמיד ולכן נסיעה בתוך רכב פרטי הפכה להיות נוחה מאד. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון כי יש אנשים שמגיעים למתחמי הנופש באמצעות נסיעה בתחבורה ציבורית, כך שיש להכיר היטב את האופציות השונות.

 

איך נוסעים ברכב פרטי?

אם אתם מתכננים נסיעה ברכב פרטי למתחם נופש שהוא רחוק יחסית, כדאי להכיר היטב את המסלול ולראות אותו מראש. סמנו לעצמכם מראש תחנת עצירה שבה אתם תתרעננו קצת וגם תאכלו משהו. קחו בחשבון כי נסיעה לאזור הדרום לדוגמה ובפרט נסיעה לאילת עוברת באזור עם נהיגה מאד מונוטונית. לכן, חשבו מאד לשמור על עירנות, ולישון היטב לפני שאתם עולים על ההגה.

 

מה עם תחבורה ציבורית?

אם אתם מבצעים נסיעה למתחם הנופש בתחבורה ציבורית, יש לכם כמה אפשרויות שונות. האפשרות הנפוצה ביותר היא נסיעה בתוך אוטובוסים, שכן אלו מגיעים לרוב גם לישובים הקטנים ביותר שיש. חשוב מאד לוודא זמני נסיעה של אוטובוסים, ובמידה ואתם צריכים יותר מאוטובוס אחד - לראות האם זמני ההגעה אכן מסונכרנים ומתאימים. שווה בהחלט לחפש מידע על נסיעה ועל קווי אוטובוס מומלצים בפורומים שונים.

 

ומה עם תחבורה נוספת?

אפשרות אחרת עבור נסיעה בתחבורה ציבורית היא לעשות שימוש ברכבת ישראל. השימוש ברכבת יכול להתאים לכם אם קודם כל עליכם להגיע לעיר גדולה ומשם לקחת אוטובוס נוסף. כמובן שאם יש לכם נסיעה אך ורק לעיר גדולה שם אתם נופשים - הרכבת היא אמצעי תחבורה מעולה. האמצעי השלישי של נסיעה הוא היקר ביותר אך גם הנוח ביותר - וזה כמובן להזמין מונית ספיישל שתיקח אתכם ישירות למתחם הנופש.