תיירות
תיירות היא טיול וביקור במקומות שונים במטרה לתור ולהכיר מרחבים חדשים מקרוב.
התייר הוא מטייל זמני מרצון בעל ציפיות להנות מהחדש, מהשונה ומהלא שגרתי.
בעבר אנשים נעו ממקום למקום מתוך מניעים שונים כדי להתפרנס או לחיות ולא עבור הנאה וכיף. עם הזמן התפתח הנושא של טיול להנאה, מכאן שתיירות הינה תופעה של העידן המודרני .
בעשור האחרון החופשה הפכה ממוצר של מותרות, למוצר הכרחי. בארץ תיירות הפנים התפתחה בקצב מהיר ונרשם גידול מהיר במספר הלינות והביקורים באתרים השונים. למשל בישראל בשנים האחרונות כמעט כ-70 אחוזים מהאוכלוסייה יוצאים לחופשה אחת בשנה בארץ או בחו"ל.
בתחילת התפתחותה של התיירות הייתה נטייה לחשוב שהאינטרנט יהווה סכנה לתחום, לכן סוכני הנסיעות החליטו להשתלב עם האינטרנט והסוכנויות הפכו גם חברות להדרכת טיולים וטיולים מאורגנים. כיום 'אשת טורס' היא אחת מחברות התיירות המובילות, טיפולה של סוכנות נסיעות בתיירות חוץ נבדל מהותית מטיפולה בתיירות פנים. ההבדל הוא שתיירות חוץ דורשת יותר קשר עם גורמי חוץ בעיקר עם חברות תיירות בארץ היעד של הלקוח.  מומלץ - צימרים חדרים לפי שעה


ענף התיירות כולל: מלונאות, חברות תעופה, חברות להשכרת רכב, אטרקציות תיירותיות, אטרקציות טבעיות, אטרקציות מלאכותיות, קזינו, מסעדנות.
ענף זה חשוב לא רק משום שבעידן המודרני חופשה הפכה להכרחית, אלא גם משום שענף זה לעיתים מציל מקומות ממצבים קשים כמו אבטלה, בכך שמהווה מקור פרנסה לאנשים רבים. כמו כן תיירות גם יכולה לתת תמריץ לשימור אתרים ותרבויות ואף לחדש תרבויות ומסורות נשכחות. עם זאת התעשייה התיירותית תלויה מאוד בסביבה בה היא ממוקמת,היא מתפתחת באזורים שבהם יש מאפיינים טבעיים ונכסים אנושיים, כמו ערים היסטוריות או תרבויות אקזוטיות. דוגמא לכך היא התיירות החופית או במילים אחרות התיירות הטבעית, כמו שמש ים וחול הנחשבת לאטרקציה מרכזית המושכת תיירים מכל רחבי העולם.
קיימים סוגים שונים של תיירות להלן נביא כמה דוגמאות:
תיירות המבוססת על בקורים באתרי תרבות: דתות, תרבויות עתיקות, פולקלור, ארכיאולוגיה, מוזיאונים, מבנים מיוחדים מבחינה ארכיטקטונית, גנים מפורסמים , ארמונות ועוד.
תיירות למטרת ביקור מכרים: תיירים מסוג זה אינם צורכים שרותי אכסון והסעדה.


תיירות למטרת עסקים מוכרת כהוצאה שאפשר להזדכות עליה במס הכנסה, אנשי עסקים רבים נוסעים לתערוכות ולירידים לוועידות ולכנסים בינלאומיים.
תיירות למטרת בילוי בדר"כ כוללת מגוון עשיר של אתרים ופעילויות כמו: גני שעשועים, הפלגות, אתרי סקי, גולף, רכיבה על סוסים, , צלילה, רפטינג, צניחה , בתי הימורים, פסטיבלים, מוזיאונים ועוד.
סוג נוסף הוא תיירות למקומות מרפא או למקומות קדושים, זהו אחד מסוגי התיירות העיקריים הכולל מעיינות חמים בעיקר, מינראליים, ספא, אוכל טבעוני וצמחוני.
ולסיום תיירות הנפוצה מאד לאחרונה היא תיירות למטרת קניות המבוססת על תרבות של צריכה, כאן יש דגש בעיקר על פיתוח של קניונים, חנויות מפעל ועוד.

חדרים לפי שעה ברמה גבוה